تندرستی - پزشکی

27 خوراکی برای سم زدایی از بدن | سبزیجات

27 خوراکی واسه سم زدایی از بدن

مرکبات دارای ویتامین سی (c) واسه سلامتی خیلی خوبه. بهترین زمان خوردن میوه مرکبات صبح و با معده خاکیه. مرکبات واسه بازسازی پوست و کلاژن سازی خوبه و هم اینکه مانع سلولیت سازی و جمع شدن چربی زیر پوست می شه.

آکا ایران

27 خوراکی واسه سم زدایی از بدن

مرکبات دارای ویتامین سی (c) واسه سلامتی خیلی خوبه. بهترین زمان
خوردن میوه مرکبات صبح و با معده خاکیه. مرکبات واسه بازسازی پوست و

Related Posts:


کلاژن سازی خوبه و هم اینکه مانع سلولیت سازی و جمع شدن چربی زیر پوست
می شه.
27 خوراکی واسه سم زدایی از بدنباشگاه خبرنگاران: همه مواد غذایی که ما روزانه مصرف می کنیم، سمومی دارن که میشه از راه مصرف بعضی خوراکیا بدن رو از این سموم پاکسازی کرد.
امروزه به دلیل کمبود وقت مردم بیشتر به فست فودها روی میارن. غذاهای سرخ کردنی و فست فود واسه کبد بسیار مضره. سما و چربیایی که وارد بدن می شن کم کم در بدن جمع شده و موجب بیماریای خطرناک و کشنده ای می شن. مواردی مثل: مواد افزودنی، شکرهای مصنوعی، لبنیاتی که مواد نگهدارنده دارن، طعم دهنده ها، رنگای خوراکی، گلوتن و… همه اینا آسیب رسانه.
 
پیشنهاد می شه واسه جلوگیری از آسیب کم تر سموم وارد شده به بدن از مواد غذایی به درد بخور بیشتر استفاده شه. بدین منظور در این جا 27 ماده غذایی رو پیشنهاد می کنیم که واسه بدن خوبه:
 
آب
آب ً باعث شسته شدن خیلی از سموم از دستگاه گوارش است. پیشنهاد پزشکان بر اینه که روزانه هشت لیوان آب خورده شه. با نوشیدن آب خیلی از سموم از بدن خارج می شه و از جذب اونا جلوگیری می شه.
 
چای سبز
چای سبز به دلیل آنتی اکسیدانی که داره، یکی از نوشیدنیای به درد بخور واسه بدن انسانه. پیشنهاد می شه روزانه یه لیوان از این دم نوش خورده شه و از راه سموم وارد شده از بدن از بین بره.
 
سیر و پیاز
سیر و پیاز هرچه تندتر و تیزتر باشه، خاصیت اون بیشتره. سیر و پیاز تموم باکتریای مضر رو میکشه و هم اینکه انگلای روده، ویروسا، قارچای داخلی بدن و… نابود می کنه. یه کارایی مهم دیگه سم زدایی کبد است. امروزه پزشکان از سیر واسه پایین آوردن فشار و تنظیم قند خون استفاده می کنن و سیر داروی ضدسرطانیه. هم اینکه واسه پاکسازی مجرای تنفسی، ریه و سینوس خیلی خوبه.
 
بلوبری (از خونواده زغال اخته) – blueberry
این دانه های ریز و قرمز پر از آنتی اکسیدان است. بلوبری سما رو از بدن خارج می کنه و مانند یه آسپرین طبیعی عمل می کنه. بلوبری مانند آنتی بیوتیکا وارد بدن شده و همه باکتریای مضر بدن رو نابود می کنه.
 
کرانبری (از خونواده زغال اخته) – cranberry
کرانبریا پر از آنتی بیوتیک و ضدویروسه که به کمک اون باکتریا و ویروسای مضر از بدن خارج می شه.
 
کلم
کلم، ناحیه گوارشی رو پاک می سازه، کلما با ایجاد آنزیمی در کبد به طور طبیعی عوامل سرطان زا و دیگه سما رو از بدن خارج می کنن و احتمال خطر سرطان رو پایین میارن.
 
چغندر
چغندر ریشه گیاهیه که پر از مواد معدنی به درد بخور که به پاکسازی کبد کمک می کنه. هم اینکه pH خون رو پایدار نگه می داره.
 
بلغور جو
فیبر بالایی داره، باعث تمیز شدن سیستم گوارشی می شه.
 
زنجبیل
ادویه مقوی واسه سیستم گوارشیه. ترکیبات و ساختار زنجبیل به گونه ایه که به گردش خون کمک می کنه. ضدالتهاب و واسه زخم معده خوبه. دارای آنتی اکسیدانه و بهترین گیاهیه که باعث پاکسازی سیستم گوارشی از سموم می شه.
 
مرکبات
مرکبات دارای ویتامین سی (c) واسه سلامتی خیلی خوبه. بهترین زمان خوردن میوه مرکبات صبح و با معده خاکیه. مرکبات واسه بازسازی پوست و کلاژن سازی خوبه و هم اینکه مانع سلولیت سازی و جمع شدن چربی زیر پوست می شه.
 
لیمو
لیموی ترش پر از آنتی اکسیدانه. شامل ویتامین سی (c) و ماده ای به نام گلوتاتیونه که این ماده آنزیمی تولید می کنه که منتهی به سم زدایی در بدن می شه. لیموترش به حفظ تعادل pH بدن کمک می کنه و واسه مقابله با سرطان میوه بی نظیریه.
 
گریپ فروت قرمز (پرتقال قرمز)
این میوه پر از ویتامین C هستش. دارای ماده مغذی به نام لیکولین؟ که واسه رادیکالای آزاد و سرطان زا ماده مفیدیه.
 
انبه
فقط یه فنجون کوچیک از انبه نیاز روزانه ما رو به ویتامین (سی) تأمین می کنه. این میوه به هضم غذا خیلی کمک می کنه.
 
جلبک دریایی
این سبزی دریایی واسه دفع سموم از بدن خیلی با اهمیته. در دانشگاه مک گیل در مونترال طی تحقیقاتی نشون دادن که موادی شامل رادیواکتیوه و وارد بدن آدم شده به کمک جلبکای دریایی از بدن دفع و خارج می شه.
 
روغن کتون
این دانه های عجیب شامل اسیدهای چرب لازم واسه بدنه. مخصوصا امگا سه زیادی در این روغن پیدا میشه که واسه سلامت مغز و سلولای بدن لازمه.
 
کلم پیچ
کلم پیچ ضدسرطانه و دارای ترکیبات آنتی اکسیدانه که به پاکسازی بدن کمک می کنه. هم اینکه اثرات داغون کننده به وجود اومده به وسیله مصرف دخانیات رو نابود می کنه.
 
آوکادو
ماده فوق العاده غذایی که کمک می کنه بدن تولید گلوتاتیون کنه و کبد چرب رو پاکسازی می کنه.
 
حبوبات
فیبر موجود در حبوبات موجب کاهش کلسترل می شه. واسه تنظیم قند خون هم خوبه.
 
ماست یونانی (کفیر)
این ماست شامل پروبیوتیکه که شامل باکتریای به درد بخور و سالمه. این باکتریا موجب تقویت دستگاه گوارش شده و غذا خیلی راحت تر هضم می شه.
 
روغن نارگیل
روغن نارگیل یه روغن عالی واسه پاکسازی بدن از سموم است. روغن نارگیل یه غذای قدرتمنده که مستقیماً انرژی لازم رو واسه کبد جفت و جور می کنه.
 
نعنا
نعنا علاوه بر این که یه خوشبو کننده دهن است، یه ضد میکروب قوی هم هستش.
 
زردچوبه
ادویه مورد علاقه کبده. همه آنزیمای لازم رو واسه سم زدایی کبد جفت و جور می کنه.
 
زعفران
زعفران دارای ویتامین C ضدمیکروبی و خاصیت آنتی اکسیدان داره.
 
جعفری
جعفری سبزیه که شامل ویتامینای مفیدیه. یه ادرارآور طبیعیه که از این روش سموم رو از بدن دفع می کنیم.
 
انار
انار شامل آنتی اکسیدان فراوانه که واسه مقابله با سرطان روده بزرگ خیلی خوبه.
 
گردو
دارای اسیدآمینه فراوانه. واسه سم زدایی کبد خیلی خوبه.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *