تندرستی - پزشکی

29 غذای تابستانی خوشمزه که آسان و سریع پخته می شوند | رژیم غذایی

تابستون فصل رنگهای جذاب خوراکی هاست. از میوه های جور واجور تا غذاا و میان وعده های رنگارنگ و خوشمزه، همه نشون دهنده اومدن تابستانه. با گرم شدن هوا در این روزا بهتره که به فکر طبخ غذاها یا درست کردن دسرایی با طبع سرد باشیم. در این مثاله از هاو کن یو می خوایم تا شما رو با 29 غذا و میان ئعده عالی واسه تابستون آشنا کنیم. با ما همراه باشین.

1کیک ذرت تازه با سس سالسای تابستانه

این غذای تابستونی سبزیجات فوری پر از اجناس خاص فصل تابستانه.

پیشنهاد جانبی: لوبیای سفید بوته ای و سالاد آرژول

2سالاد سبزیجات و گوجه و انگور با چاشنی خامۀ تازه

3این غذای تابستونی میز شما رو به یه اغذیه فروشی فانتزی فرانسوی تبدیل می کنه، با این حال به دو دقیقه طبخ بیشتر نیاز نداره. به دنبال خامۀ تازۀ واقعی باشین که غلیظ تر و کم چرپ تر از خامۀ ترشه، البته خامۀ ترش هم همون کار رو می کنه. این چاشنی روی هر سالادی عالی جواب میده، و شما می تونین به کار گیری موسیر رو در سالادها مخصوصا سالادایی که با طالبی درست می شن کنار بذارین.

4مرغ کبابی با هلو و سالاد کلم همراه با پنیر فتا

مطمئناً این سالاد تابستانه واسه بقیۀ تابستون راهش رو به دستورهای غذایی شما پیدا می کنه. با به کار گیری هلوای آبدار و رسیده این خوراک تبدیل به یه غذای جانبی شور و شیرین با پروتئینای کباب شده یا دودی می شه.

5برگرهای ماهی سالمون

این غذای تابستونی سادۀ 6 دقیقه ای واسه برگر سالمون خیلی راحت می تونه بخشی از انتخاب منظم شما واسه وعدۀ شب باشه. مواد رو با مقدار لازم نمک و فلفل و نون مخلوط کنین. برگرا رو نصف کنین، و با سس رِمُلد واسه ماهیای سالمون روی نون فرانسوی بذارین، یا کلا به روش آمریکایی پیش برید و اونو با سس کچاپ، خردل و مایونز بخورین.

6سالاد توت فرنگی با چاشنی دانۀ خردل

چند دانه توت فرنگی تازه و یه چاشنی غلیظ و شیرین دانۀ خشخاش می تونه واسه هر شخصی بسیار جذاب باشه. واسه داشتن طعم تند می تونین کمی سرکۀ سفید به چاشنی اضافه کنین. هم اینکه می تونین روی سالاد کمی بادام بریزین تا چربی غیر اشباع سالم رو به غذاتون اضافه کرده باشین. این سالاد رو با مرغ یا ماهی کبابی همراه کنین و شکلای جور واجور دیگه توت مثل بلوبری که واقعا گزینۀ خوبیست رو به اون اضافه کنین.

7سوپ سبزیجات تابستانه وذرت

این دستور العمل فوق العاده ساده مزیت به کار گیری طعم همه سبزیجات تابستون رو داره. تقریبا هیچ چاشنی مانند نمک و فلفل و گیشنیز به اون اضافه نمی کنیم تا فلفل سبز تند، ذرت شیرین و پیاز سبز تند و بامیۀ ترد طعم خودشون رو به سالاد بدن. واسه اینکه این سالاد غذای یه وعدۀ شما باشه کمی مرغ پخته و طعم دار شده، میگو یا سویا به اون اضافه کنین و در آخر همه رو مخلوط کنین.

8ساندویچ پروسکیوتو و آلو

انجیر شیرین مزۀ ترش آلو رو متعادل می کنه. آلوهای قرمز یا بنفش با پوست تازه رو انتخاب کنین که وقتی به اونا دست می زنید سفت و گوشتی هستن.

9ماست یونانی با سس زغال اخته

وقتی این خوراکی لذتبخش تابستانه رو درست می کنین توتای تازه رو با توتا یخ زده عوض کنین. هم اینکه می تونین این سس رو با بیسکوییت یا به عنوان شهد روی پن کیک استفاده کنین.

10توستاداس سبزیجات تابستانه و مرغ

زیره واسه آرد مکزیکی واقعی یه ادویۀ اصلی هستش که اینجا واسه طعم دادن به مرغ، ذرت و کدو روی نون ذرت سرخ شدۀ ترد وهمراه با پنیر مانتری جک استفاده می شه. طبخ اون فقط 15 دقیقه زمان میبره اما بازم می تونین با حذف مرحلۀ سرخ کردن حتی اونو سریع تر هم انجام بدین. اگه اونو با سالسای اضافه و خامۀ ترش سرو کنین و حبوبات مورد علاقه تون رو به اون اضافه کنین طعم بهتری رو هم تجربه می کنین.

11مخلوط گوشت با هلو

طعم نورانی و غالب این غذای تابستونی باعث می شه به هیچ خوراکی جانبی طعم دار دیگری نیاز نداشته باشین. می تونین اونو با کوسکوس (بلغور آبپز با کاهو و آبلیمو و بعضی وقتا گوشت) که سریع آماده می شه سرو کنین.

12سوپ اسکواش تابستانه با پاستا و پارمسان

طبخ پاستا و اسکواش با هم در مرغ می تونه راه بسیار عالی واسه ایجاد یه مزهٔ فوق العاده در این سوپ باشه. آویشن تازه و ریحان و مقدار زیاد پارامسان می تونه کمک کننده باشه. واسه اینکه غذا مفصل تر شه کمی تیکها مرغ یا گوشت به اون اضافه کنین و مخلوط رو هم بزنین. می تونین در کنارش سالاد تازه سرو کنین تا یه وعدهٔ سریع و سالم داشته باشین.

13هات داگ

اگه فکر می کنین این نوع غذاها در رژیم غذایی سالم جایی نداره در تفکرتون تجدید نظر کنین. درست کردن این مدل هات داگ حدود ۱۵ دقیقه وقت میگیره و با سبزیجات سالم و خوشمزه اونو بپوشونین. این غذا تنها ۲۲۵ کیلو کالری داره. به خاطر یه تجربهٔ لذتبخش واقعی اونو با سیب زمینی سرخ شدهٔ طعم دار شده سرو کنین.

14 نوارای مارچوبه با پنیر بز و لیمو

این نوارای بامزه که با چاقوی مخصوص سبزیجات درست می شن احتیاجی به طبخ ندارن در نتیجه طعم و تردی شون حفظ می شه. این سالاد سریع و سبک می تونه به عنوان خوراکی جانبی در کنار هر نوع غذای تابستونی ، از ماهی کباب شده گرفته تا برگرها، مصرف شه.

15پیتزای اسکواش تابستون

اینجا اسکواش و کدو سبز سالم و فراوون لذت یه پیتزای خانوادگی رو جفت و جور می کنه. مارینا بلزمیک، سکواش رو خیلی شیرین تر می کنه، پس اونو کباب کنین و واسه تجربۀ یه طعم دودی و زغالی، در کنار پیتزایتان سرو کنین. اضافه کردن گوجه، پنیر پکورینو و سبزیجات کار رو تموم می کنه.

16سالاد میوه های آلویی و هسته دار همراه با بادام بو داده

Related Posts:

این دستور العمل با چاشنی روغن بادام همراه با تزئین پنیر بز تند، به طعم فوق العادۀ سالادای میوۀ روزمره اضافه می کنه. می تونه به تنهایی یه ناهار یا شام خوشمزه باشه اما واسه این منظور باید سینۀ مرغ تیکه تیکه شده رو به اون اضافه کنین تا کمی مغذّی تر شه. راه دیگه اینه که یه نوشیدنی خوب در کنار اون سرو کنین.

17املت با سبزیجات تابستانه

تخم مرغ منبع غنی پروتئین و دیگه ویتامینا و مواد معدنیه، پس املت می تونه یه شام عالی و بدون گوشت قرمز باشه. واسه داشتن نرم ترین املت ممکن، اونقدر اونو تند هم بزنین تا قبل از طبخ خوب کف کنه.

پنیر گودای دودی یه پنیر عجیب و عمیقاً طعم داره اما هر پنیری که در یخچال دارین، از چدار گرفته تا فتا، می تونه استفاده شه.

18سالاد گوجه فرنگی کریول

این سالاد ساده و بدن نیاز به طبخ یکی از بهترین راه ها واسه برجسته کردن گوجه فرنگی های مرغوبه و با ترکیبی از پیاز خام تند و یه سس سرکۀ رقیق ترکیب فوق العاده می شه. می تونین این سالاد رو نقطۀ عطف یه ساندویچ گوشت عالی کنین که در اون به جای مایونز از چاشنی استفاده شده، یا می تونین تیکهای پنیر موزرلا به اون اضافه کنین تا سالاد کریول کاپرس رو داشته باشین.

19ماهی هالیپوت کبابی و سس سالسا با انبۀ تازه

این سس سالسا با داشتن پیاز، گشنیز، گوجه و انبه با چاشنی سرکۀ سیب و لیمو تعادل بین شیرینی و تندی رو بر هم میزنه. هم اینکه شیرینی طبیعی ماهی هالیپوت کباب شده رو هم بوجود میاره. از ماهی فروش سوال کنین کدوم یکی تازه تره و اونو بخرین، چون این غذا فقط با ماهیا تازه خوب جواب میده.

20نخود فرنگی تازه با نعنا و پنیر ایتالیایی پیکورینو

ترکیب نخود فرنگی و نعنا یه ترکیب کلاسیکه که با اضافه کردن پنیر پیکورینوی شور و آروژل تلخ در چاشنی طعم عمیق تری پیدا می کنه. آبلیموی تازه (که از نمونۀ بطری اون بهتره)  موجود در چاشنی همه طعما رو دلپذیر تر می کنه. پنیر بز و پنیر فتای خورد شده جانشین خیلی خوبی واسه پنیر پکورینوه و اگه نتونستید نخود فرنگی تازه پیدا کنین می تونین از لوبیا سبز یا نخود فرنگی فیریز شده هم استفاده کنین.

21 سوپ ذرت تابستانه و لوبیا سفید

یه سوپ تابستانۀ عالی، پر از سبزیجات فصلی تازه و خوش طعم با طبخ سریعه. این غذای دلپذیر شامل لوبیای سفید غنی از فیبر، فلفل سبز تند، گوشت و ذرت شیرین ترده و آماده کردن اون کمتر از 10 دقیقه زمان میبره. دیگه اجناس تابستانه مانند کدو سبز، گوجه، سبزیجات تازه مانند جعفری می تونن افزودنیای عالی دیگه باشن.

22برگر بوقلمون با سس مخصوص

این برگر با آب پرتغال، سس سویا و زنجبیل طعم دیگری پیدا می کنه، در حالی که سس مخصوص همراه با مایونز خامه ای و خردل عسلی این طعما رو شدید شدن می کنه. نون غلات گزینۀ خوبیه چون پرمغز بودنِ دلپذیر اون در کنار سس، خوشاینده؛ اما تیکهای کلفت چاودار مشکی یا نون جوی سبوس دار هم جایگزینای خوبی هستن. با کمی زیاده روی در اندازه پنیر، این برگر رو با برشای پنیر سوئیسی یا پرولون تزئین کنین.

23سالاد میوه با نعنا و لیمو

تابستون بهترین موقع سال واسه سالادای میوه س. میوه وقتی در فصل خودش باشه شیرین تر و تازه تره. تموم چیزی که این غذا نیاز داره کمی نعنا و لیمو واسه تأکید بر تازگی طبیعی انگور و میوه های هسته داره. این یه خوراکی جانبی عالی تقریبا واسه همه غذاهاییه که اینجا ارائه شده. همیشه می تونین میوه های دیگری مانند هندوانه و تمشک هم به اون اضافه کنین.

24سالاد گوشت خرچنگ، ذرت و گوجه با چاشنی لیمو و ریحان

این غذا فوق العاده تابستونی به نظر می رسه: این غذا فقط پر کردن با سبزیجات تازه همراه با گوشت خرچنگ خوشمزه و چاشنی رقیق و دوست داشتنیه. می تونین طبق ذائقۀ خودتون سبزیجات تازۀ دیگه مانند لوبیا سبز و کدو سبز هم اضافه کنین. اگه گوشت خرچنگ دوست ندارین می تونین از گوشت مرغ تیکه تیکه شده یا تن ماهی یا ماهی سالمون استفاده کنین.

25نوارهای اسکواش زرد با پیاز قرمر و پارمسان

این غذا در بشقاب جذاب به نظر می رسه اما فوق العاده ساده س!: نوارهای اسکواش رو با یه چاقوی سبزیجات برش بدین و اونو به مدت 4 دقیقه با پیاز و سیر بپذید. همون فوت وفن برش نواری رو واسه کدو سبز یا هویجای بزرگ در این غذا استفاده کنین. اگه سبزیجات تازه مانند گشنیز، پونۀ کوهی یا آویشن دارین واسه داشتن یه رایحۀ تند و تازه کمی از اونا رو روی غذا بریزین.

26لوبیا سبز با لیمو و سیر

با اینکه سبزیجات پاییزه و زمستانه به مدت زمان طبخ بیشتری نیاز دارن، اما اجناس تابستانه سریعتر پخته می شن. لوبیا سبز فقط طی 10 دقیقه با روند طعم دهی ساده ای با به کار گیری لیمو، سیر و کره پخته می شه که یه غذای جانبی عالی با تنها 49 کالری و نیم گرم چربی اشباع شده در هر وعده س. اینجا با ذرت تازۀ برشته شده و پیتزای چدار نشون داده شده اما می تونه با هر غذای تابستانۀ دیگه استفاده شه.

27کباب مرغ با سس ریحان و سیر خامه ای

سس ریحان و سیر خامه ای مکمل خنکی واسه این کباب مرغ خوش طعمه.

28ماهی تن خشک شده با سس سالسای آووکادو

قبل از خشک کردن تن ماهی مطمئن شید که ماهیتابه داغ شده، این باعث می شه بدون اینکه بخواین زمان زیادی رو واسه طبخ بذارین گوشت تردی به دست بیارین. به دنبال تن زرد رنگی باشین که با به کار گیری تور یا قلاب گرفته شده باشه.

29گوشت خرچنگ و سالاد گوجۀ سنتی

می تونین فلفلای دلمه ای رنگی رو تیکه تیکه کنین و رنگی گرم به این بشقاب خوشمزه ببخشین.

30کتلت مرغ با سس سالسای توت فرنگی و آووکادو

این غذای تابستونی رنگارنگ و خوشمزه با فصلی ترین اجناس با یه سس میوه ای شیرین می تونه با تیکهای گوشت یا نون ذرت سرو شه. گرمای حاصل از فلفل هالوپینو ملایمه اما می تونه حذف هم شه. تلاش کنین مرغ و سالسا رو با کمی برنج یا با یه سالاد ساده سرو کنین.

سلام

Sending

User Review

5
(1 vote)

.

منبع : howcanu.com

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *