تندرستی - پزشکی

3 اشتباه مهم در مانیکور کردن ناخن

3 اشتباه مهم در مانیکور کردن ناخن

پس حالا می پرسین چیجوری ناخن سالم و بی عیب و مشکل داشته باشیم؟ باید اول از این سه اشتباه اساسی در مورد ناخن دوری کنین.

خواه شما یه مانیکور و طراحی هنری استادانه واسه ناخن هاتون بخواین خواه ناخنای کوتاه و تمیز طبیعی رو ترجیح بدین، مانیکور همیشه بخش مهمی از زیبایی یه خانوم حساب می شه. در اصل اگه از ما سوال کنین، مانیکور یه امر جدا نشدنی از آرایش خانوم حساب می شه، نه به خاطر اینکه ما می گیم، همون طوری که حس و حالتون همیشه در حال تغییره باید به فکر مانیکورتان هم باشین و اونا رو تغییر بدین!

پس حالا می پرسین چیجوری ناخن سالم و بی عیب و مشکل داشته باشیم؟ باید اول از این سه اشتباه اساسی در مورد ناخن دوری کنین.

جویدن و تیکه تیکه کردن ناخن

به طور کامل روشنه، اگه ناخن هاتون رو می جوید باید این کار رو متوقف کنین! مطمئنا استرس در زندگی هممون هست، اما راه حل اون جویدن ناخن هاتون نیس. ضرری که به سیمای مانیکور خود می زنید با اینکه تنها نصف مشکله، نیمه دیگه هم مربوط به آسیبای زیرین ناخن هاتون و هم پتانسیلای سیستم ایمنی بدنتون می شه ( تا بحال در مورد اتفاقی که در زیر ناخن هاتون میفته شنیدین؟)

سوهان کشیدن ناخن

درحالیکه سوهان کشیدن ناخنا ( در آرایش مدرن ) می تونه به ظاهر زیبای ناخن کمک کنه و هر برآمدگی و چاله چوله رو بپوشونه اما سوهان کشیدن با نابود کردن لایه های زیرین باعث به وجود اومدن ناخنای نازک، شکننده و ضعیف می شه. پس هیچوقت بیشتر از یه بار در ماه ناخنا رو سوهان نکشید

سفید گذاشتن روکش پایه

Related Posts:

ما میدونیم که شما مشکل زمان دارین و صرف نظر کردن از یه مرحله کم اهمیت روشی آسون واسه صرفه جویی کردن در وقته. با اینکه سفید گذاشتن روکش پایه نه یه کار کم اهمیته نه در وقتتون صرفه جویی می شه. بلکه در مانیکور بعدی تون بیشتر باعث می شه ناخن هاتون بشکنه، بستر ناخن هاتون لکه لکه شه و مانیکورتان سریع تر لب پریده شه. هم اینکه روکش پایه شامل مواد مغذی مهمیه که ناخن هاتون به اونها احتیاج داره.

منبع : ایران مطلب

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *