تندرستی - پزشکی

3 بیماری که با حاد شدن میگرن به وجود می آیند

سایت نیکو: اگه فکر می کنین سردردهای میگرنی خیلی هم بد و دردناک نیس باید به شما بگیم که با دچار شدن به میگرن خطر دچار شدن  به فلج صورت تا دو برابر زیاد میشه.

"فلج بل” اعصاب صورت رو کنترل می کنه و با ایجاد اون فلجی در کل صورت اتفاق می افته. گروه تحقیقات عنوان می کنه هنوز به طورکلی مشخص نیس چیجوری میگرن باعث فلج صورت می شه اما التهاب، مشکلات قلبی و جریان خون در این پدیده موثره.

متأسفانه افراد مبتلابه میگرن احتمال زیادی هست تا به مشکلات سلامتی جدی دچار شن:

افسردگی

افراد گرفتار به میگرن، مخصوصا زنان تمایل شدیدی دارن تا به افسردگی هم دچار شن. احساس می شه بین سردردهای شدید زنان و خلق وخویشان ارتباطی هست. تحقیقات در موردٔ مغز و اعصاب نشون داد که حتی افسردگی هم ممکنه سردردهای میگرنی رو زیاد کنه.

پارکینسون

اگه سردرد شما با حلقه ای از نور چشمک زن همراه س؛ متأسفانه ابتلای شما به مریضی پارکینسون دو برابر بیشتر از افراد عادیه. مخصوصا اگه شما در سن میان سالی بوده و از مریضی میگرن رنج می برید. محققین فکر میکنن دوپامین که یه انتقال دهنده عصبیه در این مریضی نقش داد.

بیماریای قلبی و سکته

تو یه مطالعه در مورد مغز و اعصاب محققان به این نتیجه رسیدن که بین بیماریای قلبی و عروقی و سکته مغزی و افزایش میگرن ارتباطی هست. این مریضی در زنائی که از میگرن رنج می برن بیشتره. دچار شدن به سکته مغزی در آدمایی که میگرن دارن 400 درصده. این بیماریا با تغییرات جریان خون در رابطه هستن.

Related Posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *