تندرستی - پزشکی

3 ترکیب میوه ای برای لاغری | طب ایرانی

مطمئنا با خواص آب کرفس واسه لاغری آشنا هستین. اما خیلی از افراد میلی به مصرف نوشیدنیای سبز ندارن. حالا خوبیش اینه می شه با ترکیب چند میوه به معجونایی فوق العاده واسه دریافت ویتامین بیشتر و هم اینکه رسیدن به تناسب اندام رسید.

ترکیب میوه ها روشی فوق العاده واسه کاهش وزن به آسونترین و سالم ترین روش ممکنه. مطمئنا با خواص آب کرفس واسه لاغری آشنا هستین. اما خیلی از افراد میلی به مصرف نوشیدنیای سبز ندارن. حالا خوبیش اینه می شه با ترکیب چند میوه به معجونایی فوق العاده واسه دریافت ویتامین بیشتر و هم اینکه رسیدن به تناسب اندام رسید.

ترکیب سیب، خیار و زنجبیل
واسه لاغر شدن روزتون رو با روشی سالم شروع کنین. لازمه به فکر دریافت مواد مغذی و تأمین آب بدن باشین و به مرور به تناسب اندام نزدیک شید.

سیب
شایدً میدونید که مصرف روزانه یه عدد سیب سبز (صبح) روشی موثر واسه چربی سوزیه. این میوه پرخاصیت پر از فلاوونوئیدها، فیبرها و ویتامین C هستش. سیب هم اینکه شامل قدرت زیادی در کنترل اندازه قند خون و فعال کردن متابولیسم بدن داره. این میوه فایده های درمانی زیادی داره که از جمله میشه به مقابله با کلسترول و دیابت اشاره کرد.

خیار
خیار میوه ای سبک و خنک کننده و مناسب واسه جفت و جور شکلای جور واجور اسموتیا هستش. خیار شامل خواص آنتی اکسیدانی بالاییه که سلولامون رو احیا کرده و به تأمین آب بدن کمک می کنن. این آنتی اکسیدان و فیبرهای موجود در خیار باعث ایجاد احساس سیری هم می شن. ترکیب این میوه با میوه های سالم دیگه روشی ایده آل واسه کاهش وزنه.

زنجبیل
زنجبیل فایده های درمانی زیادی داره. این ریشه پرخاصیت به هضم غذا، کاهش التهاب بدن و هم اینکه کنترل اندازه قند خون کمک می کنه.

روش جفت و جور نوشیدنی سیب، خیار و زنجبیل
یه عدد سیب سبز رو با دقت بشورید. احتیاجی به گرفتن پوست اون نیس. یه عدد خیار مناسب هم انتخاب کرده و پوست بگیرین. شمام اینکه به 40 گرم زنجبیل تازه هم نیاز دارین. اول زنجبیل رو با یه لیوان آب جوش دم کنین. بعد این دم کرده رو با سیب و خیارهای خردشده داخل مخلوط کن بریزین. احتمال داره که آبمیوه س تون به دلیل پوست سیب خیلی یکدست نباشه. اما به دلیل وجود پکتین در پوست سیب نباید اونو دور بندازین.

ترکیب گریپ فروت و طالبی
ترکیب گریپ فروت و طالبی نوشیدنی خنکی از آب در میاد. اگه شبا خسته به منزل برمی گردید و دلتون می خواین یه نوشیدنی سبک، تازه و خنک می کنین که در عین حال به لاغری تون کمک کنه بهتره این ترکیب به درد بخور رو دریابید.
گریپ فروت
گریپ فروت میوه ای پر از فیبر و ویتامینای متعدده. این میوه واسه کاهش وزن مناسبه اما نباید اونو به طور مرتب و بیشتر از اندازه مصرف کرد. این میوه به چربی سوزی سریع کمک زیادی می کنه چون اسیدهای موجود در اون به هضم غذا و مقابله با احتباس آب در بافتای بدن کمک زیادی می کنه.

طالبی
طالبی یکی از بهترین میوه های تمیزکننده بدنه. مهم نیس طالبی از چه گونه ای باشه. بهتره در مصرف این میوه هم زیاده روی نکنین. طالبی پر از مواد معدنیه که واسه سم زدایی از بدن و ایجاد احساس سیری دراز مدت کمک زیادی می کنن.

روش جفت و جور نوشیدنی گریپ فروت و طالبی
شما به 200 گرم طالبی نیاز دارین. طالبی انتخابی باید به طور کاملً تازه باشه تا بتونین از تموم مواد مغذی اون بهترین استفاده رو ببرین. حواستون باشه که طالبیای خیلی رسیده قند زیادی هم دارن. آب گریپ فروت رو بگیرین. شما به 250 میلی لیتر آب این میوه نیاز دارین. طالبیا رو خرد کنین و به همراه آب گریپ فروت داخل مخلوط کن بریزین. مواد رو میکس کنین تا یه آبمیوه س به طور کاملً یکدست انجام بشه. چند قالب یخ به اون اضافه کنین. این نوشیدنی خنک توانایی تحریک متابولیسم بدن رو داره و به چربی سوزی کمک زیادی می کنه. نوشیدنی گریپ فروت و طالبی بسیار سالم و مغذیه و یکی از بهترین ترکیبا واسه کاهش وزن حساب می شه.

ترکیب هویج و پرتقال
آب هویج و آب پرتقال جزو نوشیدنیای پرطرفدار هستن. باید بدونین که ترکیب این میوه و سبزی بسیار مغذی تر و خوشمزه تره و شما رو به هدف لاغری تون نزدیک تر می کنه. بهتره این نوشیدنی رو صبح به صورت ناشتا یا همراه صبحونه تون استفاده کنین. اضافه کردن چند قالب یخ به اون باعث خنکی هر چی بیشتر اون می شه و اثر اون در تحریک متابولیسم زیاد میشه.
پرتقال
پرتقال واسه سلامت و کنترل دستگاه گوارش فوق العاده س. این میوه خوشمزه مانع بروز یبوست شده و با احتباس آب مقابله می کنه. پرتقال هم اینکه واسه تقویت سیستم ایمنی بدن فوق العاده س. این میوه پر از فیبرهای محلول در آبه که به تمیزی روده ها کمک کرده و مانع از بروز التهاب می شه. پرتقال رو یه میوه با فایده های درمانی فوق العاده بدونین.
هویج

Related Posts:


هویج پر از فیبر، بتاکاروتن، ویتامین A و پتاسیمه. این سبزی نارنجی مانع از بروز التهاب در بدن و بروز احتباس آب در بافتا می شه. هویج به بهتر شدن کارکرد سیستم گوارشی کمک کرده و بدن رو سم زدایی می کنه. علاوه بر این باعث دفع سریع چربیا هم می شه.

روش جفت و جور نوشیدنی هویج و پرتقال
آب دو عدد پرتقال رو بگیرین و به همراه هویجای شسته و خرد شده داخل مخلوط کن بریزین. حدود یه لیوان آب هم به ترکیبتان اضافه کنین تا به طور کاملً یکدست شه. یادتون باشه که چند قالب یخ به اون اضافه کنین تا به طور کاملً خنک شه. این نوشیدنی رو همراه با صبحونه بخورین.
 

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش طب سنتی و گیاهان دارویی | خواص عرقیات سایت آکا

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *