تندرستی - پزشکی

3 حرکت آسان برای کاهش گردن درد

Related Posts:

: 3 حرکت آسون واسه کاهش گردن درد

: حرکاتی ساده و آسون واسه درمان درد شدید در گردن شما

درباره گردن درد  چه قدر میدونید این آسیب در چه سنی ایجاد میشه دلیل بوجود اومدن گردن درد رو میدونید  می د انید که گردن درد رو می تونیم بدون دارو و با سه حرکت درمان کنیم

با بالا رفتن سن٬ درد به یکی از موضوعای پیشگیری ناپذیر زندگی فرد تبدیل می شه. در واقع ۴۱ درصد از آمریکاییا می گن که درد جزئی از روند سالخوردگی اونا هستش و نصف اونا می گن درد بخشی از زندگی اوناس که با اون زندگی می کنن.

یکی از شایع ترین اشکال دردهای طبیعی ٬ گردن درده. در واقع این درد سومین درد شایع از دستهی دردهای طولانی حساب می شه. این درد٬ منشأهای زیادی داشته که بعضی از اونا عبارتند از: وضعیت بد بدن٬ اضطراب٬ خم کردن سر به مدت طولانی در گوشی٬ تایپ طولانی پشت سیستم٬ وضعیتهای خوابیدن و بعضی وضعیتهای زیاد. وزن تقریبی گردن آدم حدود ۱۰ پونده و هر میزانی که شما این سر رو به جلو خم می کنین٬ به وزن اون اضافه می شه.

سه حرکت واسه کاهش گردن درد

گردن شما در سه حالت می چرخه: عقب و جلو٬ بالا و پایین٬ و چپ به راست. پس حرکت سر در امتداد این سمتا می تونه به کاهش درد گردن کمک کنه.

یکی از حرکتها٬ تکون ملایم سره. واسه این کار٬ گردنتون رو صاف نگه داشته و سرتون رو به جلو حرکت بدین. بعد به آرومی سرتون رو بالا آورده تا چشمتون به سقف بیفته. بعد اونو به پایین خم کنین تا بتونین زمین رو ببینین.

در حرکت بعدی سرتون رو از سمت چپ به سمت راست حرکت بدین و در تموم حالتا جلو رو نگاه کنین. فکر کنین اگه قرار باشه کسی از شما سوال کنه که غذای شام چیجوری بود و شما مجبور باشین با حرکت سر به اون جواب بدین و بگید «بد نبود» ٬ سرتون رو به کدوم سمتا حرکت می دید.

و حرکت آخر لرزش مختصره. سر رو به یه سمت (چپ یا راست) خم کرده و بعد به آرومی به سمت دیگه بچرخونین. تلاش کنین این حرکت رو پنج بار انجام بدین.

.

منبع :

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *