تندرستی - پزشکی

3 خاصیت درمانی گل لادن | طب ایرانی

3 خاصیت درمانی گل لادن

میشه از گل لادن واسه راحتی دفع، مقابله با سرماخوردگی و مراقبت از مو استفاده کرد.

اگه جز آدمایی هستین که جعبه کمکای اولیه تون رو پر از داروهای رنگ و ورانگ نمی کنین، اگه اعتقادی به داروهای امروزی ندارین و به قول بنده خدایی اونا رو گچ می دونین و اگه طرفدار داروهای گیاهی و طبیعی هستین این مطلب به دردتون می خوره. می خوایم 3 خاصیت گل لادن رو بازگو کنیم.

لوئی چهاردهم دستور داد این گل رو به خاک فرانسه وارد کردن تا از توانایی تزئینی اون استفاده کنن. اما باید بدونین که این گل علاوه بر رنگای قشنگتر و دل انگیز اون فایده های درمانی هم داره. میشه از این گل لادن واسه راحتی دفع، مقابله با سرماخوردگی و مراقبت از مو استفاده کنین.

گل لادن واسه راحتی دفع

دانه های خشک گل لادن خواص ملینی داره. در واقع این دانه ها عمل دفع رو راحت تر می کنه. 70 گرم دانه خشک گل لادن رو پودر کنین. 150 گرم عسل به اون اضافه کنین. هر روز تا وقتی که حالتون بهتر شه 3 قاشق چای خوری بخورین.

گل لادن واسه مقابله با سرماخوردگی

سرماخوردگی، سرفه، برونشیت و چیزای دیگه ای به جز اینا. گل لادن مانند یه دکتر مهربون به سراغ درمان گلو و سینه شما میره. گلبرگا و برگای خشک گل لادن رو دم و میل  کنین. این دم کرده تب شما پایین می آورد و خواب راحتی به شما هدیه میده.

گل لادن واسه مراقبت از مو

یکی دیگه از خواص گل لادن کمک کردن به موهای آسیب دیده. گل لادن باعث درخشندگی و تقویت موها می شه و با ریزش اونا مقابله می کنه. واسه این کار داخل یه لیتر آب یه مشت برگ، گلبرگ و دانه های خشک لادن رو ریخته و به مدت 15 دقیقه بجوشونین. اجازه بدین این جوشونده خنک شه. موهاتون رو با شامپوی همیشگی تون شستشو بدین و این محلول رو روی موهاتون بریزین. 10 تا 15 دقیقه صبر کنین و آب بکشین.

Related Posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *