تندرستی - پزشکی

3 خاصیت فوق‌العاده‌ی آب آلبالو | تغذیه سالم

آب آلبالو خطر مریضیای قلبی عروقی رو در مبتلایان به دیابت کم می کنه. نوشیدن این آب میوه، درد عضلانی به وجود اومده به وسیله ورزش رو کم می کنه و هم اینکه نوشیدن اون در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کنه.

1- آب آلبالو خطر مریضیای قلبی عروقی رو در مبتلایان به دیابت کم می کنه .

یافته های یه مطالعه نشون داده «آنتوسیانین» موجود در آب آلبالو به کاهش عوامل خطر مریضیای قلبی عروقی در بیماران گرفتار به دیابت نوع دوم کمک می کنه.

این مطالعه جهت بررسی اثر مصرف آب آلبالو به عنوان یه منبع غنی از آنتوسیانینا بر سطح چربیا و فشار خون در بیماران گرفتار به دیابت نوع دوم به وسیله گروهی از کارشناسان دانشگاه میشیگان انجام شده.

به گفته پزشکان، خطر مریضیای قلبی عروقی در مبتلایان به دیابت بالا هستش از این رو رسیدن به سطوح مناسب چربیای خون در این بیماران خیلی خیلی مهمه. تغذیه و از جمله مصرف آنتوسیانینا، نقش مهمی در کاهش خطر مریضیای قلبی و فشار خون داره.

به گزارش روزنامه استار، یافته های این بررسی نشون داد که مصرف آب آلبالو به بهتر شدن عوامل خطر مریضیای قلبی عروقی در بیماران گرفتار به دیابت نوع دوم کمک می کنه.

2- نوشیدن آب آلبالو درد عضلانی به وجود اومده به وسیله ورزش رو کم می کنه.


تحقیقات نشون میده که نوشیدن آب آلبالو پس از ورزش کردن می تونه درد حاصل از کشیدگی ماهیچه ها رو آرامش دهد.

تو یه تحقیق محققان امریکایی، 14 فرد داوطلب رو که واسه یه دوره 7 روزه ورزش کردن، مورد آزمایش قرار دادن.

شرکت کنندگان در این تحقیق، ترکیبی از آب آلبالو و آب سیب یا هر نوشیدنی بدون آب آلبالو رو به مدت 3 روز قبل از ورزش کردن و 4 روز دیگه پس از ورزش کردن، نوشیدن. پس از 2 هفته همین آزمایشات با ایجاد تغییرات در ترکیب نوشیدنیای مصرف شده تکرار شد. مصرف یه لیوان آب آلبالوی بدون قند در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کنه.

یافته های تحقیقات پس از پرس و جو از شرکت کنندگان نشون داد آدمایی که هر نوع نوشیدنی غیر از آب آلبالو مصرف کرده بودن 22 درصد از توان عضلانی خود رو از دست دادن در حالی که آدمایی که آب آلبالو مصرف کرده بودن تنها 4 درصد دچار ضعف عضلانی شده بودن.

هم اینکه درد به وجود اومده به وسیله کشیدگی عضلانی در اثر ورزش کردن در آدمایی که آب آلبالو مصرف کرده بودن به مراتب کمتر از بقیه بود. هم اینکه پس از گذشت 96 ساعت آدمایی که آب آلبالو مصرف کرده بودن، توان عضلانی بیشتری به دست آوردن.

3- نوشیدن آب آلبالو در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کنه.


به گزارش خبرگزاری فرانسه بررسیای محققان دانشگاه روچستر در نیویورک که کامل یافته های اون در مجله Medicinal food به چاپ رسیده نشون میده مصرف یه لیوان آب آلبالوی بدون قند در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کنه.

محققان در پژوهشی که انجام دادن از داوطلبان خواستن هر روز دو نوبت صبح و عصر به مدت دو هفته آب آلبالو ترش مصرف کنن و بعد دو هفته دیگه که از این نوشیدنی استفاده نکرده بودن، وضعیت اونا مقایسه شد.

در دو هفته ای که داوطلبان این نوشیدنی رو مصرف کرده بودن اندازه بی خوابی در اونا به طور زیادی کم شد.

طبق آمار از هر 4 فرد بالغ یه نفر دچار بی خوابیه و 50 درصد این افراد کمتر از 5 ساعت در شب می خوابن.

به گفته محققان دلیل این ویژگی آب آلبالو وجود مقادیر زیادی ملاتونینه. ملاتونین یه جور هورمونه که می تونه سیکل خواب رو تنظیم کنه.

منبع : tebyan

Related Posts:

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *