تندرستی - پزشکی

3 خاصیت مهم چای سفید | سبزیجات

نوشیدن چای های جور واجور واسه سلامتی از بحث هاییه که تازگی نداره و شکلای جور واجور مختلفی از چایا هست که نوشیدن اونا به طور یقین به این که فردی سالم تر باشین، کمک می کنه. هزاران سال پیش، چای در بین چینیا به خاطر مراقبت از بیماریای مختلفی که در اون زمانا، مردم رو گرفتار می کرد، استفاده می شد.

یکی از چایایی که بدین منظور استفاده می شده، چای سفید بوده. چای سفید هم مثل بقیه شکلای جور واجور چای، از گیاه Camellia sinensis  به دست میاد؛ اما برگا قبل از این که به طور کامل باز شن، برداشت و چیده می شن. چای سفید نسبت به بقیه چایای سنتی کم پیدا تر و گران تره.

چای سفید مشابه چای سبز تحت فرآوری خیلی کم و بدون تخمیر بدست میاد اما فرق زیادی در مزه با هم دارن. در واقع طعم چای سفید بسیار لطیف تر و ملایم تره.

1- غنی از آنتی اکسیدانا

اولین اونا اینه که چای سفید غنی از آنتی اکسیدان ها هستش. بدن آدم همیشهً در برابر شرایطیه که اکسیداسیون نامیده می شه و به طور کاملً طبیعیه که ما هم در برابر اونا قرار بگیریم.

با این وجود این فرایندها وقتی که ما مواد غذایی ناسالم می خوریم و یا وقتی که هوای آلوده ای رو نفس می کشیم و یا وقتی که آب آلوده ای رو می خوریم، تسریع می شن. در نتیجه روند اکسیداسیون، رادیکالای آزادی در بدن تولید می شه که به بدن ما در سطح سلولی آسیبایی رو وارد می کنه.

چای سفید آنتی اکسیدانایی رو واسه شما جفت و جور می کنه که با این رادیکالای آزاد ترکیب شده و قبل از اون که فرصت کنن فعالیت تخریبی خودشون رو بکنن، اونا رو به طور امنی از بدن خارج می کنه.

2- کمک به کاهش وزن

* یکی دیگه از فواید چای سفید اینه که به طور موثری به افزایش متابولیسم بدن و در نتیجه به سوزوندن کالریای اضافه در طول روز کمک می کنه

* تازگیا در یکی از تحقیقات انجام شده در آلمان مشخص شد که چای سفید به کاهش وزن از راه کاهش چربی ها کمک می کنه و این خیلی مهم بود؛ نه فقط واسه این که چای سفید به تناسب اندام کمک می کرد بلکه به خاطر این که چاقی، مشکلات عدیده ای رو واسه افراد گرفتار به این آسیب بوجود میاره که با کم شدن وزن میشه خیلی از اون مشکلات رو کم کرد.

در این تحقیق مشخص شد که عصاره چای سفید موجب کنترل تولید سلولای چربی جدید در آدمایی که اونو مصرف کرده بودن شد. از طرفی در تحقیق دیگری نشون داده شد که عصاره چای سفید موجب تحریک انتقال چربیا از سلولای چربی شد.

3- کاهش فشار خون بالا

یکی از مشکلات عادی این روزا در بین مردم، پُرفشاری خونه و خیلی از مردم یا فشار خون بالای کنترل نشده دارن و یا این که تحت درمان هستن، ولی با این حال عالی کنترل نمی شه.

چای سفید به طور طبیعی فشار خون تون رو پایین می آورد و به شما کمک می کنه تا در برابر مشکلات جانبی داروهای کاهنده فشار خون، که همون دِهیدراته شدنه، در امان باشین. چای سفید هم اینکه به شما کمک می کنه که فشار خون تون رو به وسیله کاهش وزن تون به طور طبیعی هم کم کنین؛ همونجوریکه در بالا توضیح داده شد.

فواید خیلی زیاد دیگری از نوشیدن مرتب و منظم چای سفید نصیب شما می شه که میشه به اثرات آنتی باکتریایی و آنتی ویروسی اون اشاره کرد و دیگه این که خیلی از اهداف آرایشی مانند کمک به پاک سازی و سلامت پوست رو برآورده می سازه.

اون چه مسلمه اینه که نوشیدن یک تا دو فنجون چای سفید به صورت روزانه می تونه فواید بسیار زیادی واسه هممون داشته باشه و این شک نداشته باشینً ارزش امتحان کردن اش رو داره.

جدای از فوایدی که بر شمردیم، چای سفید دارای طعم منحصر به فردیه که خیلی از مردم از نوشیدن اون بسیار حال می کنن.

*

منبع : tebyan.net

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *